Řekli o nás

Plavba Prahou pro nás byla opravdu úžasným zážitkem! Nikdy by mě nenapadlo, že pohled z řeky může být tak jiný a jedinečný! Děkujeme. Náš dojem nemohlo zkazit ani chladné počasí (co bychom také chtěli koncem listopadu). Personál byl milý a vstřícný, uvnitř lodi bylo příjemně teplo. Plavbu mohu vřele doporučit, mělo to jen jedinou chybu – trvalo to pouze hodinu.

Petr H.

Svatba na lodi mi z počátku nepřišla jako příliš dobrý nápad, ale profesionální přístup a vstřícnost celého týmu Parniky.cz mě přesvědčili o opaku. Musím říct, že svého rozhodnutí nelituji! Prožili jsme tu opravdu nádherný den, všichni hosté byli nadšení. Svatba vyšla na jedničku, a to jen díky perfektní přípravě. Děkujeme!

Tomáš H.

I would like to thank you and all the crew for the cruise from last Friday! It was a great success and everyone had lot of fun. Great feedbacks from everyone so far!

Alessandro T.

Jeste jednou diky za zorganizovani prohlidky, byli jsme nadseni, vazne super a nase pruvodkyne byla naprosto uzasna, vtipna! Nemelo to chybu!! Mejte se prima a treba nekdy priste ...

Ivana K.

Had a nice cruise down the river. Didn't have a meal. Nice way to see the City from a different perspective.

Jamie

Evening dinner cruise, local cuisine buffet. Complimentary drink. Food was excellent, plenty of choice and as much as you want. Guitarist playing whilst you ate. Prague at night was very beautiful.

Mary C.

Really enjoyed the one hour cruise and it gave us time to rest and have a snack on the boat. Got to see the Charles Bridge and take many pictures. Would advise anyone to do this was a reasonable price.

Cameron A.

We took a one hour cruise. It was a cold day and we were a little reluctant about a boat trip! So glad we went. We sat at a very nice table. The window was spotlessly clean so I could take great pictures. We ordered some sausage, a grilled ham and cheese sandwich. Not bad food, all things considered. It was what we saw that was so spectacular. Wonderful views and we learned a lot from the good recorded commentary all in English.

Alison

We booked the Sweet Prague. The staff were very friendly. It is rather pricey but knowing we were only in Prague two days we saw it as killing two birds with one stone. Our dinner was excellent (even kids agreed) and included a bottle of wine. There was a piano player through the night. After dinner we enjoyed our beverages on the top deck where we had an even greater view. If you can swing it it's worth the money.

Stacey

Thank you very much for organizing the cruise tonight, it was awesome! Many guests asked about the organizer and you can expect some calls in the near future. You are the one that made it 'awesome' for them and I'd like to thank you very much for your efforts! I hope this is the start of many more bookings to come.

PIONEER TRAVELS

Os quiero agradecer por todo vuestro apoyo durante estancia en Praga el pasado mes, la cena en el barco fue perfecta, todos nuestros alumnos estuvieron muy contentos.

The College of Central Europe

Dobrý den, chtěla bych Vám napsat, že klienti byli s plavbou moc spokojeni a jídlo bylo úžasné. Mohu potvrdit :-) Tak až zase budu někoho mít na plavbu, ráda se ozvu.

paní Krupičková

Jménem 80-ti účastníků firemní akce velice děkuji za skvělou organizaci, milou a rychlou obsluhu na lodi, hodně dobrého jídla i slíbené hezké počasí. Plavbu s parniky.cz vřele doporučuji.

Trouw Nutrition Biofaktory s.r.o.

Páteční plavba proběhla úplně bezchybně. Kapitán je muž na svém místě, posádka byla milá a obsluha excelentní. Všichni byli naprosto spokojeni.

Jindřich D.

We had a great cruise! Everything was perfect; nice boat, sunny weather, good food and drink (very good service) and also the DJ was excellent (great music). Everybody was dancing and having great time :)

Anne T.

Proč plout s námi

Individuální přístup

Stačí nám sdělit vaši představu a my ji naplníme. Zajistíme vše včetně jídla i doprovodného programu.

Nejvyšší profesionlita

Všechny akce dotahujeme do konce a během plánování vám budeme stále po ruce – obrátit se na nás můžete 24 hodin denně.

Spolehlivost

Celou akci vám pomůžeme naplánovat a dohlídneme i na její průběh. Můžete si být jisti, že všechno proběhne podle domluvy.

Zkušený tým

Už více než 10 let pomáháme našim klientům plnit sny. Víme, co je v kurzu a vždy rádi poradíme, co funguje a co se líbí.