FAQ

Odkud se vyplouvá

Pravidelné plavby (hodinová, obědová, s večeří a hudbou) odplouvají z Dvořákova nábřeží u Štefánikova mostu, molo č. 17. Sladká Praha odplouvá z Dvořákova nábřeží u Čechova mostu, molo č. 4. Jazzboat odplouvá z Dvořákova nábřeží u Čechova mostu, molo č. 2. Soukromé plavby většinou z Dvořákova nábřeží mezi Čechovým a Štefánikovým mostem, ale záleží na dané lodi.

Je možné u lodi zaparkovat

Na náplavce není možné parkovat. Osobní auta mohou parkovat na placeném parkovišti vedle Ministerstva průmyslu a obchodu (což se nachází přímo nad kotvištěm), nebo na jakýchkoliv placených parkovacích místech poblíž. Autobusy mohou parkovat na placeném parkovišti na druhém břehu než kotví lodě mezi Čechovým a Štefánikovým mostem.

Je možné k lodi přijet autobusem a vyložit skupinu

Vjezdy na náplavku jsou zakázané bez povolení. Povolení vydává TCP na vyžádání a za poplatek. Každý případný vjezd se řeší individuálně.

Jaké je složení rautu

Každé menu je specifikované v nabídce plavby. Speciální a servírované menu jsou k dispozici na objednávku.

Pluje loď za každého počasí

Všechny lodě jsou vytápěné a klimatizované a mají vnitřní paluby a venkovní kryté paluby. Vltava nezamrzá, takže se pluje 365 dní v roce.

Jaká je trasa plavby

Hodinová plavba se točí mezi smíchovským a štvanickým zdymadlem, proplouvá se pod Karlovým mostem. Plavby s obědem/večeří proplouvají zdymadlem, takže vidíte celé centrum včetně Vyšehradu. Trasy soukromých plaveb se dají naplánovat individuálně dle vašeho přání.

Můžeme si sebou vzít psa

Na většinu lodí je možné si menšího psa vzít. Je lepší řešit individuálně plavbu od plavby a samozřejmě na vlastní nebezpečí.

Je možné se nalodit/ vylodit i jinde než v uvedeném kotvišti

Pouze u soukromých plaveb na objednávku.

Je plavba přístupná i pro vozíčkáře/kočárky

Určitě ano, ale šířka vstupu je menší než u standardních dveří. Obecně pokud jste schopni manuální vozík/kočárek složit a handicapovanou osobu/dítě přenést na loď, pak by neměl vzniknout žádný problém.

Nabízí se na lodi občerstvení

Každá loď má svůj bar, kde si můžete objednat téměř vše co vás napadne. Od teplých, studených, alkoholických či nealko nápojů. Plavby s obědem a večeří jsou jasné. Na většině lodí se dá koupit nějaké lehčí občerstvení v podobě paniny, hamburgeru či salátu. Ale záleží o jakou loď se konkrétně jedná.

Kudy se popluje

Hodinová plavba se pluje mezi komorami Smíchov a Štvanice. Uvidíte centrum, Pražský hrad a proplujete pod Karlovým mostem. Dvou a tří hodinové plavby většinou proplouvají zdymadlem, takže se loď dostane až k Vyšehradu. Soukromé plavby se dají naplánovat přesně dle vašich představ. Samozřejmě po konzultaci s kapitánem a říčním provozem.

Pluje se celý rok

Vltava nezamrzá, takže ano. Každá loď je vyhřívaná i klimatizovaná, takže je celoročně postaráno o váš komfort.

S jakým předstihem musím udělat rezervaci

Čím dříve, tím lépe. Samozřejmě jsme zvyklí plavby zařizovat i hodně na poslední chvíli, ale některé plavby (Jazzboat, Sladká Praha, soukromé plavby) je třeba platit předem a nebo bývají plně vyprodané.

Je možné na loď připevnit naše reklamní firemní bannery

Bohužel není povolená žádná reklama. Dá se ovšem udělat výjimka. Vše je na domluvě.

Nabízí loď i jídlo pro vegetariány

Všechny lodě jsou schopné zařídit vegetariánské menu

Je možné si přinést vlastní občerstvení/alkohol

Odpověď je ne. Loď je to samé zařízení jako restaurace. Přinesli byste si vlastní nápoje nebo jídlo do restaurace? Na soukromé plavbě je možné mít vlastní catering, ale zvedá to cenu pronájmu lodě.

Je možné si zajistit vlastní hudbu

Ano určitě ano. Vše je o domluvě.

Je možné změnit stolovou úpravu

Pokud to prostor a uspořádání lodě dovolí, určitě. Jsme zvyklí dělat speciální tabule na senátní či kongresové plavby i na svatby.

Je na lodi k dispozici projektor a promítací plátno

Ano, většina lodí toto umožňuje.

Je k dispozici mikrofon

Ano, ve většině se jedná o bezdrátový mikrofon.

Proč plout s námi

Individuální přístup

Stačí nám sdělit vaši představu a my ji naplníme. Zajistíme vše včetně jídla i doprovodného programu.

Nejvyšší profesionlita

Všechny akce dotahujeme do konce a během plánování vám budeme stále po ruce – obrátit se na nás můžete 24 hodin denně.

Spolehlivost

Celou akci vám pomůžeme naplánovat a dohlídneme i na její průběh. Můžete si být jisti, že všechno proběhne podle domluvy.

Zkušený tým

Už více než 10 let pomáháme našim klientům plnit sny. Víme, co je v kurzu a vždy rádi poradíme, co funguje a co se líbí.