FAQ

Odkud se vyplouvá?

Většina pravidelných plaveb (hodinová, obědová, s večeří) odplouvá z Dvořákova nábřeží u Štefánikova mostu, molo č. 16. Některé plavby s večeří z naší nabídky ale startují až od Čechova mostu. Sladká Praha odplouvá z Dvořákova nábřeží u Čechova mostu, molo č. 4. Jazzboat odplouvá z Dvořákova nábřeží u Čechova mostu, molo č. 2. Soukromé plavby většinou z Dvořákova nábřeží mezi Čechovým a Štefánikovým mostem, ale záleží na dané lodi.

Je možné u lodi zaparkovat?

Na náplavce není možné parkovat. Osobní auta mohou parkovat na placeném parkovišti vedle Ministerstva průmyslu a obchodu (které se nachází přímo nad kotvištěm), nebo na jakýchkoliv placených parkovacích místech poblíž. Autobusy mohou parkovat na placeném parkovišti na druhém břehu než kotví lodě mezi Čechovým a Štefánikovým mostem.

Je možné k lodi přijet autobusem a vyložit skupinu?

Vjezdy na náplavku jsou zakázané bez povolení. Povolení vydává TCP na vyžádání a za poplatek. Každý případný vjezd se řeší individuálně.

Jaké je složení rautu?

Menu na pravidelné plavbě je specifikované v konkrétní nabídce. Speciální a servírované menu jsou k dispozici na objednávku, stejně tak menu na soukromé plavby.

Pluje loď za každého počasí?

Všechny lodě jsou vytápěné a klimatizované, mají vnitřní paluby a venkovní kryté paluby. Vltava nezamrzá, takže se pluje 365 dní v roce.

Jaká je trasa plavby?

Hodinová plavba se pluje mezi komorami Smíchov a Štvanice. Uvidíte centrum, Pražský hrad a proplujete pod Karlovým mostem. Plavby s obědem/večeří proplouvají zdymadlem, takže vidíte celé centrum včetně Vyšehradu. Trasy soukromých plaveb se dají naplánovat individuálně dle vašeho přání a momentálních možností.

Můžeme si sebou vzít psa?

Na většinu lodí je možné si menšího psa vzít. Je lepší řešit individuálně plavbu od plavby a samozřejmě na vlastní nebezpečí.

Je možné se nalodit/vylodit i jinde než v uvedeném kotvišti?

Pouze u soukromých plaveb na objednávku.

Je plavba přístupná i pro vozíčkáře/kočárky?

Určitě ano, ale šířka vstupu je menší než u standardních dveří. Obecně platí, že pokud jste schopni manuální vozík/kočárek složit a handicapovanou osobu/dítě přenést na loď, pak by neměl vzniknout žádný problém.

Nabízí se na lodi občerstvení?

Každá loď má svůj bar, kde si můžete objednat ze široké nabídky nápojů (teplé, studené, alkoholické či nealko), případně drobných pochutin. Na většině lodí se dá koupit nějaké lehčí občerstvení v podobě paniny, hamburgeru či salátu, ale záleží o jakou loď se konkrétně jedná a jaká je momentální nabídka. Plavby s obědem a večeří v sobě obsahují občerstvení ve formě rautu.

Pluje se celý rok?

Vltava nezamrzá, takže ano. Každá loď je vyhřívaná i klimatizovaná, takže je celoročně postaráno o váš komfort.

S jakým předstihem musím udělat rezervaci?

Čím dříve, tím lépe. Jsme zvyklí plavby zařizovat i na poslední chvíli, ale některé plavby (Jazzboat, Sladká Praha, soukromé plavby) je třeba platit předem buď kvůli kapacitě, nebo protože se jedná o větší skupinu hostů.

Je možné na loď připevnit naše reklamní firemní bannery?

Bohužel, není povolená žádná reklama exteriéru. Interiér lodi si však po domluvě vyzdobit můžete.

Nabízí loď i jídlo pro vegetariány a vegany?

Všechny lodě jsou schopné zařídit vegetariánské menu, ale i pokrmy pro vegany.

Je možné si přinést vlastní občerstvení/alkohol?

Ne, bohužel. Loď je to samé zařízení jako restaurace. Přinesli byste si vlastní nápoje nebo jídlo do restaurace? Na soukromé plavbě je možné mít vlastní catering, ale zvedá to cenu pronájmu lodě.

Je možné si zajistit vlastní hudbu?

Ano, vlastní hudební doprovod není problém.

Je možné změnit stolovou úpravu?

Pokud to prostor a uspořádání lodě dovolí, pak ano. Jsme zvyklí dělat speciální tabule na senátní či kongresové plavby i na svatby.

Je na lodi k dispozici projektor a promítací plátno?

Ano, většina lodí toto umožňuje.

Je k dispozici mikrofon?

Ano, ve většině se jedná o bezdrátový mikrofon.

Proč plout s námi

Individuální přístup

Stačí nám sdělit Vaši představu a my ji naplníme. Zajistíme vše včetně jídla i doprovodného programu.

Nejvyšší profesionlita

Všechny akce dotahujeme do konce a během plánování Vám jsme neustále k dispozici.

Spolehlivost

Celou akci Vám pomůžeme naplánovat. Můžete si být jisti, že všechno proběhne podle domluvy.

Zkušený tým

Už více než 16 let pomáháme našim klientům plnit sny. Víme, co je v kurzu a vždy rádi poradíme, co funguje a co se líbí.